Machové obrazy a steny

 

"Krásne estetické, prírodné a bezúdržbové, také sú machové obrazy a steny, ktoré pre vás vyrábame." 

 

Prinášame vám kus prírody do vášho interiéru. Ak hľadáte vkusný a prírodný materiál na dekoráciu vášho interiéru, produkty zo stabilizovaného machu a rastlín sú absolútny trend. Pomocou týchto materiálov pre vás vytvoríme nádherné diela, ktoré budú uspokojovať vaše zmysli a navodzovať upokojujúcu atmosféru.

Machové obrazy a steny LeList dodajú prírodný a estetický vzhľad  aj tej „najstrohejšej“ miestnosti. Proces stabilizácie zabezpečí, že si mach zachová svoj vzhľad po dobu 7-10 rokov bez potreby akejkoľvek údržby. Nie je potrebné polievať, rosiť, strihať.

Našim cieľom je spríjemniť a skrášliť prostredie, v ktorom žijete, pracujete, tvoríte...

 

Výhody stabilizovaného machu v interiéri:

  • Prírodný produkt
  • Ručne zbieraný
  • Žiadna starostlivosť
  • Nevyžaduje denné svetlo
  • Rozmanité možnosti použitia
  • Odpudzuje prach, pomocou prijímania a vydávania vlhkosti
  • Neobsahuje alergény
  • Ošetrený proti hmyzu
  • Nehorľavý
  • Dlhotrvajúca farba a hebkosť

Stabilizácia:

Mach, ktorý používame na výrobu obrazov a stien bol spracovaný pokročilými stabilizačnými technikami, vďaka čomu je v prémiovej kvalite. Zber sa realizuje ručne, šetrne k životnému prostrediu, aby sa zabezpečil opätovný rast a  nepoškodil ekosystém, navyše s rešpektom k prírodným zdrojom. Mach sa po zbere triedi a stabilizuje, aby sa zastavil jeho rast a zachoval si svoj najkrajší vzhľad.

Severský lišajník (Cladonia Stellaris)

Severjsky lišajník je mach, ktorý pochádza zo škandinávskej oblasti. Vďaka procesu stabilizácie si zachováva svoj najkrajší vzhľad, mäkkosť a štruktúru. Na rozdiel od iných druhov machu, je lišajník dostupný v rôznych farbách, ktorú nadobúda pri procese stabilizácie. Farba, ktorá sa používa na zafarbenie severského lišajníka je čisto prírodná bez škodlivých látok. Jeho veľkou výhodou je, že sa vyznačuje výbornými akustickými vlastnosťami, čo je pridaná hodnota tohto machu pre kancelárie, obchodné priestory či domácnosti. Krásne vynikne samostatne, pri dotvorení kusov nábytku, celých stien, obrazov, ale aj v kombinácii s inými druhmi machu. Pri tvorbe stien vo firemných priestoroch je ideálny na tvorbu loga spoločností. Aby si severský lišajník zachoval čo najdlhšie svoju farbu, mäkkosť a štruktúru, v miestnosti by mala byť vlhkosť minimálne 40%. Čo by mal byť štandardná vhlhosť v miestnosti. Ak vlhkosť klesne pod 40% stratí svoju pružnosť a mäkkosť.

Kopčekový mach (Ball moss)

Už z názvu vyplýva, že ide o mach kopcovitej vypuklej štruktúry. Tento druh machu vynikne samostatne, ale aj v kombinácii s inými machmi, napríklad s lesným plochým machom alebo lesným machom s dlhými prameňmi. Vypukla štruktúra zabezpečuje dokonalý 3D efekt obrazov a stien. Kopčekový mach si prešiel rovnako procesom stabilizácie, ale na rozdiel od lišajníka je dostupný iba v zelenej farbe. Rovnako ako pri všetkých druhoch machu, nesmie byť vystavovaný priamemu slnečnému žiareniu a vlhkosť v miestnosti by mala byť minimálne 40%.

Lesný plochý mach / lesný mach s dlhými prameňmi

Veľmi prirodzený vzhľad a štruktúra, takýto je lesný mach. Používame ho v dvoch prevedeniach lesný plochý mach a lesný mach s dlhými prameňmi. Rovnako ako kopčekový je dostupný iba v zelenej farbe. Je ideálny na pokrytie veľkých prázdnych plôch a ako podklad v kombinácii s ostatnými druhmi machu, ktoré spolu vytvoria dominantné machové dielo.

Naše projekty pripravujeme individuálne podľa vašich požiadaviek. Obrazy pre vás vyrobíme v akomkoľvek ráme či už prírodnom drevenom, hliníkovom alebo z umelého materiálu. Prosím neváhajte nás kontaktovať, radi zodpovieme Vaše otázky a pripravíme cenovú ponuku.